Dell XPS 13 İnceleme

Dell XPS 13 Modeli Tanıtıldı ve Detaylı İncelemesi

Teknoloji devi ve bilgisayar üretici devi dell yeni xps 13 modeliyle karşımızda.

Rahat kullanım kompakt tasarım karbon fiber ve alüminyum yapısıyla birlikte uzun süren pil ömrü ve rose gold kaplamasıyla bizlerle buluşuyor.

 

Bu modelin en önemli özelliği ise dünyanın ilk infinity edge ekranı ile en küçük modeli olması. 13 inç olarak tanıtılan model. İnfinity edge ekranda 11 inçlik bir ekran alanı tasarlayarak ekran kullanımından maksimum yararlanma sağlıyor. Ön çerçevesi ise sadece 5,2 mm kalınlığındadır.

Dell xps 13 modelinin teknik ve donanım özelliklerine geçecek olursak şöyle sıralayabiliriz ;

Bu dizüstü laptop sadece 2,7 kilo ağırlığında ve yükseklikleri 0,33 ile 0,6 inç. 11,98 inç genişliğindedir. Derinliği ise 9,25 inç boyutlarındadır. Bu özellikler taşınabilir dizüstü bir bilgisayar için gayet tatmin edici oranlar diyebiliriz. Ekranı ise ultrasharp QHD + çözünürlüğüne sahiptir ve 3200×1800 pikseldir. İsteğe bağlı 5,7 milyon piksellik bir modelinide almanızı mümkün kılıyor. Diğer laptop modellerine göre 400 nit parlaklığı sayesinde görüntü konusunda kusursuz diyebiliriz. Dell xps ile uzun süren pil ömrünün keyfini çıkarmamak elde değil. 22 saate kadar uzanan pil ömrü sayesinde gün içerisinde priz arama derdine son diyebiliriz.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Birşey mi Aramıştınız ?

E Bülten Aboneliği