Twitter Hesabım Askıya Alındı

Bu makalemizde twitter hesabı askıya alınma sorunlarına değineceğiz.

Son zamanlar twitter platformunda açılan bot yani fake hesaplardan oldukça dertli gibi görünüyor. Twitter kendi bünyesinde yıllık periyotlarla bot hesapları silme işlemi gerçekleştiriyor. Tabi bu işlemi yaparken aktif olmayan yada az aktif hesapları bot hesaplarla karıştırmamak için oldukça yüksek bir çaba gösteriyor diyebiliriz. Eğer sizde bu durumdan mağdur olmak istemiyorsanız en azından 30 günde bir hesabınıza giriş yaparak tweet atmayı deneyebilirsiniz.

Birde işin askıya alınma kısmı var. Bu tamamen sizinle ilgilidir. Hesabınız askıya alındıysa muhtemelen bir kural ihlali yapmışsınız demektir. Twitter hizmet politika ve şartlarında belirttiği kuralların dışına çıkarsanız hesabınızın askıya alınması kaçınılmazdır. Mesela ırkçı ve propoganda destekleyen örgütleyen tweetler atmak , bunları desteklemek. İnsanların haklarına veya şahsiyetlerine cinsel saldırıda bulunmak gibi sebepler diyebiliriz. Eğer twitter limitleri konusundan askıya alındıysanız durun üzülmeyin düzeltebilirsiniz. Twitter limitleri nedir dediğinizi duyar gibiyim. Herşeyin bir limitleri olduğu gibi twitter ‘ında bir limitleri var. Günlük tweet atma limiti günlük takip limiti gibi limitler. Eğer bu limitlerden birini aşarsanız ve işlemi tekrarlamaya çalışırsanız öncelikle bir uyarı alırsınız ardından hesabınız askıya alınır. Üzülmeyin twitter size hesabınızı tekrar kullanmak için bir şans daha veriyor https://support.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended bu linke tıklayarak onlara bu işlemi yanlışlıkla yada haberiniz olmadan yaptığınızı ve bir daha olmayacağını belirtirseniz muhtemelen 24-72 saat arasında hesabınızı tekrar aktif bir şekilde kullanabileceksiniz.

Twitter Hesabım Askıya Alındı

Son zamanlarda en çok duyulan şikayetlerden birisidir hesabın askıya alınması hemen telaşlanmayın bunun çok kolay bir çözümü var arkadaşlar. Edindiğim tecrübelere dayanarak anlatıyorum. Hesabınız askıya alındığında twitter support’a girip askıya alınan hesaplar’dan bir mail atmanız gerekiyor.


İzlenecek adımlar

  • a)https://support.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended adresine girin.
  • b)Suspended account’u seçin
  • c)Subject’e “Hesabım Askıya Alındı” yazın
  • d)En önemli kısım burada Türkçe olarak hesabınızın askıya alındığını bu durumun çözülmesini istediğini hesabınızın tekrar aktifleştirilmesini istediğinizi belirtin(Bunları türkçe imla kurallarına uygun şekilde yazın)

Bu adımlar izlendikten 48-56 saat sonra twitter’dan bir mail alacaksınız
Gelen maili yanıtla diyerek “hesabınızın hala askıda olduğunu bu sorunu çözmelerini beklediğinizi belirtin)
Bu işlemleri yaptıktan sonra %96 olarak denediğim bütün hesapların hepsi tekrar aktifleşmiştir.

bir teşekkürü çok görmeyin 🙂

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 webgezgin Şubat 25, 2017 Cevapla
0 0

teşekkürler ,

Birşey mi Aramıştınız ?

E Bülten Aboneliği